Понеділок
26.08.2019
03:20
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ДНЗ "Світанок"
Головна Реєстрація Вхід
Візитна карта закладу »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дошкільний навчальний заклад "Світанок" розпочав своє існування 25 серпня 1970 року.

Знаходиться заклад за ад,ресою:37352 Полтавська область,Гадяцький район, с.Соснівка вул.Лісова 2.

 

 

 

Історія дошкільного навчального закладу "Світанок" с.Соснівки Гадяцького району Полтавської області

        Наприкінці сорокових років у селі Соснівка існувало  два колгоспи: колгосп ім.Ворошилова і колгосп ім. Будьоного відповідно і дитячих садків було два, оскільки фінансувалися вони за рахунок колгоспів. Один садочок колгоспу ім. Ворошилова знаходився у будинку Підгайного Гаврила Івановича та Марії Іванівни, яких розкуркулили ще під час колективізації. За свідченням очевидців, оселя була очеретяна, обмазана глиною, підлога також була із глини. Спали діти на розкладних ліжках, які називали "дачки". Триразовий раціон харчування складався в основному із борщів, супів, картоплі. Хліб пекли у дитячому садку. Їли діти із череп'яного посуду дерев'яними ложками. Харчувалися на подвір'ї ясел: під накриттям стояв довгий дерев'яний стіл, за який розсажували вихованців. Іграшок не було, гралися просто в піску. Працювали ясла посезонно: з ранньої весни до закінчення восени польових робіт. Робочий день розпочинався рано-вранці і закінчувався пізно ввечері, коли батьки поверталися з роботи додому. Завідувала яслами Підгайна Галина Микитівна, нянею була Приємиць Марія  іванівна. Було близько тридцяти вихованців.

      У колгоспі ім. Будьоного садочок розмістився також в розкуркуленій хаті, яка пізніше належала Дубовик Палагеї Іванівні. Хата була дерев'яна , спали на розкладних ліжках. Харчування складалося також з супів, борщів, картоплі. В яслах випікали коржики, щоб діти поласували солодощами, коржики , які залишалися, роздавали діткам додому. Садок працював посезонно. Завідувала яслами Герасько Наталія Порфирівна, поварем була Герасько Марія Лаврінівна, нянею - Дундич Олена Олексіївна.

       У середині 50-х років колгоспи об'єдналися в один колгосп "Маяк". Після чого дитячі ясла розташувалися у дерев'яному будинку Дубовик Палагеї Іванівни. Завідуючою була Моторна Галина Тимофіївна , нянями працювали Тимошенко Олена Петрівна і Торяник Євдокія Борисівна, кухарем - Дубовик Катерина Яківна. Дітей до дитячого садка підвозили кіньми, всі були різного дошкільного віку, чисельність - 50 вихованців. Ясла стали працювати протягом усього року. Фінансували дитячі ясла і колгосп і сільська рада. Харчуванням забезпечував колгосп. Проте даний заклад не міг забезпечити ані належної підготовки дітей до школи, ані всих інших потреб батьків, які порушили клопотання про необхідність зведення нового добротного будинку для приміщення дитячого садка. Цю ініціативу підтримав тодішній голова колгоспу Моторний Іван Степанович.

        25 серпня 1970 року відбулося відкриття новозбудованого закладу для наймолодший жителів села, який отримав назву дошкільний навчальний заклад "Світанок".

Це типове для дошкільників приміщення розраховане на 28 місць. Завідувати цим садочком продовжувала Моторна Галина Тимофіївна, вихователем працювала Міняйло Марія Іванівна, медсестрою Яківець Тетяна Василівна. Няні - Жовтодід Олена Григорівна, Торяник Євдокія Борисівна. Повар - Радченко Ганна Іванівна.

          З 1 травня 1972 року на підставі рішення сесії Соснівської сільської ради від 29 квітня 1972 року на посаду завідуючої була призначена Дундич Марія Данилівна, яка пропрацювала з даним колективом до 2 серпня 1982 року.

"На подвір'ї закладу"

 

"Заняття на свіжому повітрі"

 

16 грудня 1980 року згідно з наказом №323 статті 26, 12, 78 Полтавського обласного відділу охорони здоров'я та рішенням № 360 від 01 жовтня 1980 року Гадяцької Ради народних дипутатів, дитячі ясла були передані в систему народної освіти.

        Змінила Марію Данилівну на посаді молода, енергійна завідуюча Рибалка Наталія Іванівна. Дитячий садок жив своїм звичним життям. Приміщення було новим і добротним. Були закуплені нові меблі. Збалансованим стало харчування. Але одногруповий садок не міг розмістити у себе всих дітей Соснівки, і знову було піднято питання про відкриття ще однієї групи. У 1990 році відкрилася друга група і ДНЗ налічувало вже 40 вихованців.

           Завдяки зусиллям завідуючої, навколо досвідчених педагогів - однодумців сформувався молодий колектив, який продовжує працювати і вирішувати проблеми виховання дітей. Під її керівництвом педагогічному колективу вдалося зробити навчольно- виховний процес цікавим та захоплюючим, створити всі необхідні умови для комфортного перебування дітей ДНЗ.

              З 15 грудня 2011 року керівником закладу була призначена Кіндратенко Олена Василівна. Яка разом з педагогічним колективом продовжує традиції закладу, та приділяє належну увагу зміцненню матеріально-технічного забезпечення садочка.

       Літ.: Протокол рішення сесії Соснівської сільської ради від 29 квітня 1972 року.; Спогади очевидців.

 

Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту